Skip to content

Zoekertjes 2.0

Zucht. Pa en ma vragen me om wat zoekertjes te plaatsen met een aantal spullen die ze willen verkopen. Gaande van meubels tot een oude paardenvrachtwagen.

De uitdaging is om via Google de ideale site te vinden om zoiets te publiceren. Er bestaan er alleen al in lang=nl of voor .be hopen. Bos en bomen syndroom.

Maar ik ben ingenieur en informaticus en dus hopeloos lui. Ik heb geen zin om 36 zoekertjes in te vullen en dan te hopen dat de beste sites erbij zitten. Ik wil snel, simpel, zonder registratie, via één simpele form, een tekst en wat foto’s opladen. En tags toewijzen. Daarna moet een web 2.0 magie er maar voor zorgen dat die op de juiste sites, rss feeds, of whatever terecht komen.

O ja, en ik houd niet van die veiling sites, waar ik aan gebonden ben om online te verkopen zonder human interaction. Ik wil gewoon mensen bereiken, hun interesse aanwakkeren,.. en ze laten bellen naar vaderlief.

Iemand een tip voor me? Heb ik iets gemist lately? Of zal ik toch een efforke moeten doen?

En dedju, waarom heb ik weer business ideeën die buiten mijn eigen kennisgebied vallen.

8 Comments

  1. Bart wrote:

    Wat je eigenlijk wil is: microformats. Je plaats het zoekertje op je eigen blog, met de juiste microformats – en er is een meta-zoekmachine die het internet afgaat en alle zoekertjes verzamelt.
    In ontwikkeling, maar nog een beetje te veel alfa, vrees ik.

    In Nederland bestaan er sites die automatisch submitten naar verschillende zoekertjessites (even rondneuzen op De Koopman: http://dekoopman.net/2007/01/04/metaplaatser-goedgeplaatstnl-van-start/).

    In België bestaat zoiets nog niet, vrees ik.

    Wednesday, January 24, 2007 at 19:07 | Permalink
  2. bernard wrote:

    kapaza (of iets dergelijks) is normaal wel populair

    Wednesday, January 24, 2007 at 19:11 | Permalink
  3. Frank wrote:

    "En dedju, waarom heb ik weer business ideeën die buiten mijn eigen kennisgebied vallen."

    Bwa, t is toch technologie? Zoek een partner die instaat voor het verkoop/concept werk, jij zorgt voor de technologie, en je broodje is (misschien) gebakken :)

    Wednesday, January 24, 2007 at 20:29 | Permalink
  4. Bart wrote:

    Edgeio is de zoekmachine op microformats waar ik het over had.
    http://www.edgeio.com/

    Wednesday, January 24, 2007 at 21:03 | Permalink
  5. ine wrote:

    heb gisteren 2 dingen op 2dehands.be gezet en er is al eentje van verkocht vandaag. en op het ander is er al een bod. vree content daarvan.
    en toch geen ebay.
    heb er ook alregelmatig gekocht en ook daarvan zeer tevreden: er is minder ‘echte handel’ maar meer mensen die verkopen omdat ze ervan af willen en daarmee anderen content maken ;)

    Wednesday, January 24, 2007 at 21:18 | Permalink
  6. ine wrote:

    ha, e in mijn rss reader staat jouw post net oven deze: http://feeds.feedburner.com/~r/ProbloggerHelpingBloggersEarnMoney/~3/80325279/
    toeval of niet?

    Wednesday, January 24, 2007 at 21:19 | Permalink
  7. anon wrote:

    Kapaza en 2dehands zijn de beste twee en ook de meest bekende.

    Friday, January 26, 2007 at 19:52 | Permalink
  8. michael wrote:

    Op http://www.zoekertjesweb.be moet je niet registreren :)

    Sunday, June 15, 2008 at 20:19 | Permalink

Analytics Plugin created by Web Hosting